4 Korzyści ze spania z ząbkiem czosnku pod poduszką

2758

Gdybyś żył w czasach wampirów i wilkołaków, poza ząbkiem czosnku pod poduszką, musiałbyś trzymać srebrny krzyż nad łóżkiem, wodę święconą u progu drzwi i drewniany kołek w zasięgu prawej ręki.

Jeśli śpisz z czosnkiem pod poduszką, jest szansa, że wydarzą się następujące rzeczy.

Advertisement

1.Czosnek odstrasza komary i inne owady

Pinterest.com

Czosnek jest silnym, naturalnym i toksycznym środkiem odstraszającym owady. Te naturalne właściwości odstraszające powodują, że czosnek stanowi doskonały środek chroniący rośliny przed szkodnikami. Woda z czosnku jest prosta w przygotowaniu i łatwa w zastosowaniu. Może być stosowana w celu ochrony warzyw i roślin kwitnących. Z kolei trzymając czosnek pod poduszką, unikniesz ugryzień komarów i pająków. Komary przyciągane są wydychanym przez nas dwutlenkiem węgla, a zatem samo jedzenie czosnku nie jest tak skuteczne, jeśli chcesz odstraszyć owady.

2. Czosnek leczy bezsenność

Czy cierpisz z powodu ataków paniki albo masz problem z zasypianiem? Jeśli wsuniesz czosnek pod poduszkę, Twój sen na pewno będzie lepszy. Metoda ta znana jest już od czasów starożytnych. Właściwości przeciwutleniające oraz przeciwbakteryjne czosnku sprawiają, że płyny ustrojowe i narządy organizmu są zdrowe i wolne od infekcji. Czosnek wspomaga również pracę serca i mózgu, a tym samym reguluje cykl snu. Jeśli jesz czosnek, to Twoje spożycie magnezu i potasu jest wysokie. To z kolei powoduje, że mięśnie się relaksują za sprawą produkcji związku chemicznego o nazwie GABA. GABA to sygnał dla naszego ciała, że czas się wyciszyć. Odpręża on nasze komórki mózgowe, aby mogły rozpocząć regenerację, które ma miejsce w czasie snu. 

1
2
Advertisement