Nie lubisz siwych włosów? Wypróbuj sztuczkę z obierkami z ziemniaków

8540
123rf.com

Nie lubisz siwych włosów? Wypróbuj sztuczkę z obierkami z ziemniaków

Siwizna – każdy z nas prędzej czy później będzie miał z nią do czynienia. Są ludzie, u których pierwsze siwe włosy pojawiają się w wieku dwudziestu paru lat, podczas gdy inni przez większość swojego życia nie mają ani jednego siwego włosa. Jednak, gdy dostrzeżesz swój pierwszy siwy włos, wiesz, że nie ma już odwrotu. To znak, że od tej pory siwe włosy rozgoszczą się na Twojej głowie na dobre! Możesz albo zaakceptować ten fakt i potrząsać z dumą swoimi siwymi włosami na lewo i prawo, albo – jeśli nie jesteś jeszcze na to gotowy – masz do dyspozycji wiele sposobów, które pomogą Ci się ich pozbyć.

Sztuczka z obierkami z ziemniaków jest jednym z takich sposobów, które w naturalny sposób pozwolą Ci ograniczyć ilość siwych włosów, zanim się obejrzysz!

Advertisement

Farbowanie

Farbowanie włosów jest całkiem żmudnym zajęciem. Możesz zrobić to samodzielnie w domu, lub też pójść do salonu i oddać się w ręce fryzjera; tak czy owak, zabiera to dużo czasu i niemało kosztuje. Ponadto, jeśli chcesz, by Twoje włosy wyglądały dobrze cały czas, musisz wykonywać ten zabieg regularnie. Na szczęście, istnieje nowy sposób, zdecydowanie mniej kosztowny i przynajmniej równie skuteczny jak farbowanie. Wszystko, czego potrzebujesz to worek ziemniaków! Łupina ziemniaka zawiera enzym zwany katalazą. Ten enzym jest często stosowany w kosmetykach przeznaczonych do wyrównania kolorytu skóry. Jednak, obok właściwości poprawiających ton skóry, enzym może również nadać kolor Twoim włosom! Obierki z ziemniaka nie zniszczą Twoich włosów, jak większość chemicznych preparatów do farbowania, a zatem chyba warto spróbować, prawda?

1
2
Advertisement