Zakurzony kaloryfer? Dzięki tej sztuczce to już nie problem!

2250
Pinterest.com

Kaloryfer może się naprawdę nieźle zakurzyć!

Kurz jest nieunikniony. Jest dosłownie wszędzie i wszyscy znamy to nieprzyjemne uczucie. Nawet po gruntownym sprzątaniu, kurz i tak znajdzie drogę do najtrudniej dostępnych miejsc! Zajrzałeś kiedyś za kaloryfer? Grzejniki są tak zaprojektowane, że zaleganie kurzu i brudu jest nieuniknione, natomiast ich skuteczne wyczyszczenie zabiera sporo czasu.

Całe szczęście mamy dla Ciebie doskonałą metodę, dzięki której błyskawicznie wyczyścisz swój kaloryfer!

Advertisement

Kurz

Najpierw jednak porozmawiajmy o kurzu. Czy wiesz, że kurz może Cię narazić na niemałe koszty? Jeśli dopuścisz do tego, że kurz osadzi się grubą warstwą na grzejniku, jego działanie stanie się o 30% mniej wydajne, co z kolei spowoduje większe zużycie energii, a tym samym wyższe koszty związane z ogrzewaniem. Jeśli chciałbyś, aby Twoje mieszkanie było całkowicie wolne od kurzu, to nie mamy dobrych wieści: kurz jest niestety obecny w każdym domu i na jeden metr kwadratowy przypada około 6 miligramów kurzu. Nawet kiedy wydaje Ci się, że kurzu nie ma, on nadal jest: Ty po prostu zaczynasz dostrzegać szary meszek dopiero po około siedmiu czy ośmiu dniach. 

Odkurzacz

Jeśli chcesz by pewnym, że skutecznie usuwasz kurz w domu, koniecznie pamiętaj o regularnym sprawdzaniu Twojego odkurzacza. Kiedy worek odkurzacza jest wypełniony po brzegi, siła ssąca słabnie, ale to nie wszystko. Odkurzając z pełnym workiem ryzykujesz, że to co odkurzacz wciągnie, zostanie wydmuchane z powrotem do pomieszczenia. A zatem, zawsze upewnij się, że worek nie jest zbyt pełny i wymień na nowy, kiedy jest zapełniony w 75%.

1
2
Advertisement