Wyczyść swój materac w trzech prostych krokach

652

Jesteś o trzy kroki od nieskazitelnie czystego materaca

Czyszczenie materaca jest nie lada wyzwaniem. Warto poświęcić czas, aby doprowadzić go do porządku. W końcu śpisz na nim średnio 7-8 godzin na dobę, i w tym czasie materac wchłania Twój pot i gromadzi martwy naskórek. Teraz możesz wyczyścić swój materac w trzech prostych krokach!

Advertisement

Pomyśl o tym, jak dobrze będzie Ci się spało ze świadomością, że leżysz na czystym materacu.

Trzy proste kroki 

Tylko trzy proste wskazówki dzielą Cię od czystego materaca, a zawdzięczasz je Carolyn Forte, szefowej Cleaning Housekeeping Institute Lab. Stosując się do jej rad, masz szansę cieszyć się komfortowo czystym i zdrowym materacem!

1. Usuń roztocza i kurz

Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z kurzem jest użycie akcesoriów czyszczących dołączonych do odkurzacza. Aby pozbyć się kurzu, użyj końcówki do czyszczenia trudno dostępnych powierzchni i przejedź nią po bokach i po wierzchu materaca. W celu usunięcia kurzu spod powierzchni materaca delikatnie dociśnij doń końcówkę. Następnie za pomocą wąskiej końcówki przejedź po szwach i wzdłuż krawędzi. Jeśli masz parownicę do ubrań, użyj jej do materaca przed odkurzaniem, aby pozbyć się roztoczy.

Przejdź do następnej strony, aby dowiedzieć się więcej.

1
2
Advertisement