5 wskazówek, jak zapobiec parowaniu okularów podczas noszenia maseczki

2988
Facebook.com

Nigdy więcej zaparowanych okularów podczas noszenia maseczki

W erze koronawirusa noszenie maseczki w wielu sytuacjach jest obowiązkowe, jak na przykład podczas korzystania z transportu publicznego. Pomyślałbyś, że to nie problem, niemniej jednak dla tych, którzy noszą okulary… to nie jest wymarzona sytuacja. Noszenie maseczki powoduje wydychanie ciepłego powietrza, a w następstwie parowanie okularów. Na szczęście mamy kilka sprawdzonych wskazówek, jak uniknąć tego dyskomfortu. 

W jaki sposób nosisz maseczkę?

Zanim przedstawimy nasze rady, jak zapobiec parowaniu okularów, ważne jest, byś wiedział, jak należy prawidłowo nosić maseczkę. Po pierwsze i co najważniejsze, przed założeniem maseczki powinieneś dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Następnie należy chwycić maseczkę za gumki, unikając dotykania samej maseczki. Dalej przełóż gumki za uszy, a podczas ściągania maseczki, ponownie uważaj, aby wyłącznie dotykać gumek. Maseczki materiałowe przechowuj w zamkniętej plastikowej torebce i nie mieszaj czystych z użytymi. Nie wkładaj maseczki do torebki bez dodatkowej osłony, gdyż mogłoby to spowodować rozprzestrzenianie wirusa, który z łatwością przedostałby się na pozostałą zawartość torebki.

Advertisement

Wskazówki, jak zapobiec parowaniu okularów

Okulary zaparowują, ponieważ wydychasz powietrze bezpośrednio w maseczkę. To powoduje, że ciepłe i wilgotne powietrze wydostaje się w kilku miejscach, łącznie z tym tuż pod oczami. Ciepłe powietrze unosi się i trafia pod Twoje okulary. Jaki jest tego skutek? Irytujący, ponieważ zaparowane okulary muszą być nieustannie osuszane szmatką do czyszczenia szkieł. Wypróbuj jednego z poniższych sposobów, aby nie musieć co chwila przecierać swoich okularów.

Płyn do mycia naczyń

Jednym z praktycznych sposobów, aby zapobiec parowaniu okularów jest użycie płynu do mycia naczyń. Umieść odrobinę płynu na szkłach i dokładnie je przetrzyj (szczególnie od strony wewnętrznej), używając specjalnej szmatki do czyszczenia okularów. Możesz również włożyć swoje okulary do zmydlonej wody, zanim umyjesz naczynia.

1
2
Advertisement