Oto, dlaczego powinieneś czyścić filtr okapu za pomocą Coca-Coli

804

Ten trik to najprostszy na świecie sposób na czyszczenie filtra Twojego okapu

Czyszczenie okapu, nie wspominając o tłustym i klejącym filtrze, jest wątpliwą przyjemnością. Może i wydaje się proste, ale jeśli chcesz to zrobić dokładnie, musisz porządnie ubrudzić rękawy. Nie każdy da się przekonać. Na szczęście wystarczy odrobina Coca-Coli i czyszczenie filtra staje się o wiele prostsze!

Advertisement

Coca-Cola to nie tylko pyszny napój – to także wysoce skuteczny… środek czyszczący! 

Coca-Cola

Coca-cola to wszechstronny produkt, który cieszy się popularnością jako napój gazowany, ale ma również wiele innych zastosowań. W praktyce Coca-Cola może służyć do czyszczenia różnych przedmiotów, poczynając od toalety po odkamienianie czajnika. Ten uwielbiany przez wielu napój ma skład chemiczny umożliwiający usuwanie zabrudzeń. I kto by pomyślał, że możesz nim również usunąć gumę do żucia z włosów Twoich dzieci. Wystarczy, że napełnisz naczynie Coca-Colą i zanurzysz w nim sklejone gumą włosy. Odczekaj chwilę i przekonaj się, jak łatwo jest usunąć gumę.

Umyj włosy w Coca-Coli

Skoro jesteśmy przy temacie włosów, czy przyszło Ci kiedyś do głowy umyć włosy w Coca-Coli? Nie dajemy stuprocentowej gwarancji, ale wiele osób twierdzi, że włosy myte Coca-Colą stają się bardziej gęste – a zatem może warto spróbować? Podobno Coca-Cola nadaje włosom wigoru oraz ułatwia ułożenie stylowej, niesfornej fryzury. Ponadto, wysoka kwasowość Coca-Coli powoduje kurczenie się i zamykanie łusek włosów, sprawiając, że mienią się zdrowym blaskiem. Czy to nie brzmi kusząco? Tutaj dowiesz się więcej. 

Wracając jednak do pierwotnego tematu: jak wyczyścić filtr okapu za pomocą Coca-Coli? Instrukcję znajdziesz na następnej stronie.

Uwaga: rezultat końcowy nie jest gwarantowany i zależy od indywidualnego przypadku.

1
2
Advertisement