Bu basit ipucu ile gözlerinizin altındaki koyu halkaları azaltın

2391

Koyu halkalar gerçekten rahatsız edici olabilir

dark circles

Gözlerin altındaki koyu halkalar birçok insanda var. Gözlerin altındaki deri çok incedir ve çabuk renk değiştirir. Koyu halkalara veya morluklara karşı tavsiye genellikle şudur: “Daha fazla su için ve daha fazla uyuyun.” Ancak sağlıklı yaşayan ve bol uyuyan kişilerde de bu halkalar görülebilir. Bunun nedeni de genetik olarak belirlenmiş olmasıdır. Neyse ki, herkesin mutfağında olan bir malzeme ile bu konuda yapabileceğiniz bir şeyler var.

Advertisement

Göz altı morluklarının çözümü ise… Patates!

Koyu halkalar

Birçok insanın gözlerinin altında koyu halkalar vardır. Bu kısmen yorgunluktan kaynaklanabilir, ancak aynı zamanda genetik yapınızla da ilgilidir. Ne yazık ki, bazı insanlar istedikleri kadar su içse ve saatlerce uyusa bile bu halkalar kaybolmaz. Piyasada bu koyu halkaları azaltmayı vaat eden çok sayıda pahalı krem ​​ve losyon var ancak bunlara ihtiyacınız yok. Çünkü ihtiyacınız olan şey zaten mutfak dolabınızda mevcut.

Patates

Evet, doğru okudunuz: Patates göz altı morluklarına karşı mükemmel bir çözümdür. Patates, doğal olarak serin ve bu nedenle sakinleştirici bir etkiye sahip olduğu için göz altı halkalarına karşı kullanılır. Ayrıca, C vitamini ve cildi besleyen antioksidanlar içerdiğinden, göz altınızdaki mor veya koyu renkli halkalara karşı kullanmak için de idealdir. Patatesin serinliği şişliğin inmesine neden olacak ve bu da gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Katekol

Peki patatesler koyu halkalarla nasıl savaşır? Patates, organik bir bileşik olan katekol içerir. Katekol, cildi aydınlatmak için kullanılan cilt bakım ürünlerinde de sıklıkla kullanılan doğal bir maddedir. Birçok Asya tip makyajlar, pigmentasyon lekelerinden kurtulmak için cildin rengini açmaya odaklanır. Bu madde sadece patateslerde az miktarda bulunabildiği için göz çevrenizdeki koyu halkalardan kurtulmanızı sağlayacak şekilde cildinizin açılmasına neden olabilir.

Patatesle tam olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için sonraki sayfaya gidin!

1
2
Advertisement