Üç basit adımda yatağınızı temizleyin

2385

Lekesiz, temiz bir yatak için bu basit adımları deneyin

Yatak temizlemek büyük ve zahmetli bir iştir. Bu yüzden yatağı düzgün temizlemek için zaman ayırmanız gerekecektir. Fakat her gece ortalama 7-8 saat yatağınızda uyuduğunuzu, terlediğinizi ve biriken ölü deri hücrelerini yatağınızda bıraktığınızı düşünürsek buna kesinlikle değer. Sadece üç kolay adımda yatağınızı güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Advertisement

Her gece kirli bir yatak üzerinde yatmadığınızı bilerek geceleri daha rahat uyuyacaksınız.

Üç kolay adım

Üç kolay adımda yatağınızı temizleyebilirsiniz. Temizlik Kat Hizmetleri Enstitüsü Laboratuvarı başkanı Carolyn Forte bu adımları tasarladı. Bu ipuçlarını takip ederseniz temiz, sağlıklı bir yatakta rahatça uyuyabilirsiniz!

1. Toz akarlarını ve tozları temizleyin

Elektrikli bir süpürgeye takılı bir temizleme aksesuarı kullanmak tozla başa çıkmanın en kolay yoludur. Mümkün olduğunca fazla tozu temizlemek için yatağın üstünden ve yanlarından tozları alın. Yatağın üstündeki tozları temizlemek için süpürgenin ucundaki aparatı iyice bastırarak süpürün. Ardından küçük, dar bir süpürge eklentisiyle yatağın kenarlarındaki dikiş yerlerini süpürün. Bir buhar makineniz varsa toz akarlarını öldürmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olması için süpürmeden önce yatağın üzerinden geçin.

Daha fazla öğrenmek için diğer sayfaya geçin.

1
2
Advertisement