Jak codzienne jedzenie imbiru przez miesiąc wpływa na Twój organizm

3416

Nie wiedzieliśmy, że imbir jest aż tak zdrowy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że warzywa i owoce są zdrowe. Wiemy też, że powinniśmy spożywać kolorowe posiłki kilkakrotnie w ciągu dnia. A czy wiedziałeś, że są przyprawy, które mają moc właściwości zdrowotnych? Weźmy na przykład imbir. Kiedy jesz imbir codziennie, mnóstwo dobrego dzieje się z Twoim ciałem. 

Imbir

Imbir to przyprawa niezwykle aromatyczna. Jest nie tylko bardzo smaczny, ale też super zdrowy. Imbir zawiera takie związki jak gingerol, shogaol i zingiberol oraz bogactwo witamin i minerałów. Nic dziwnego, że imbir ma długą historię w lecznictwie. Już wieki temu imbir był wykorzystywany do leczenia wszelkiego rodzaju dolegliwości. Ponadto, regularne spożywanie imbiru pomaga utrzymać organizm w dobrym zdrowiu.

Advertisement

Dobroczynne właściwości

Imbir zawiera gingerol – bioaktywną substancję, która pomaga łagodzić takie objawe, jak nudności i wymioty. Substancja ta pomaga również zmniejszyć obrzęk stawów. Imbir zawiera też shogaol – substancję o działaniu przeciwbólowym, która jest sprzymierzeńcem w walce z rakiem i chorobami serca. Z kolei obecny w imbirze zingiberol jest szczególnie dobry na trawienie. To jednak nie wszystko: imbir wykazuje działanie antycukrzycowe oraz poprawia funkcjonowanie mózgu i układu odpornościowego.

1
2
Advertisement